Аграрний комітет ВР врахує претензії бізнес-асоціацій щодо законопроекту про об’єднання сільгосптоваровиробників

В Раді створять робочу групу і заслухають об’єднання, які проти законопроєкту “Про об’єднання сільгосптоваровиробників”

Комітет Верховної Ради з питань земельної та аграрної політики не виноситиме законопроєкт №8149 “Про об’єднання сільгосптоваровиробників” на друге читання, поки не заслухає зауваження громадських об’єднань щодо цієї ініціативи.

Про таку домовленість повідомив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур після зустрічі з головою аграрного комітету парламенту Олександром Гайду.

“Сьогодні голова аграрного комітету ВР Олександр Гайду провів робочу зустріч з бізнес-асоціаціями, де заслухав претензії щодо відверто корупційного законопроєкту 8149. Він повідомив, що наші зауваження опрацюють до другого читання. Для цього створять робочу групу і заслухають інші об’єднання, які проти законопроєкту. Ми сподіваємося, що ініціатива буде значно відредагована або скасована, — відзначив Дідур. — СМПУ вважає, що законопроєкти 8149, 9162 та 9163, які наразі проштовхуються в парламенті — ланки одного ланцюга, який працюватиме на певні групи, лояльні до міністра. Подається це під виглядом прагнення до євроінтеграції, але нічого спільного з тим не має. Тому допустити прийняття цих ініціатив в нинішньому вигляді не можна”.

Нагадаємо, законопроєкт 8149 викликав протест у більшості асоціацій переробників та у агровиробників. Проти нього виступила Американська торгова палата. Обʼєднання підприємців побоюються, що запровадження ініціативи призведе до ручного керування бізнес-асоціаціями через лояльне до міністра Миколи Сольського міжгалузеве репрезентативне об’єднання, яке призначатиме міністерство.