Агроекспортерів позбавлятимуть верифікації на півроку за порушення правил

Підприємців на 6 місяців виключатимуть із переліку верифікованих за порушення правил експорту агропродукції до деяких країн ЄС.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн-зустрічі з міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим.

Як говориться у повідомленні Мінагрополітики у Facebook, уряд ухвалив постанову, якою удосконалюються правила експорту окремих видів сільськогосподарської продукції, щоб запобігти зловживанням. 

Відтепер підприємство може бути виключене із переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, якщо від Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини чи Польщі надійде інформація, що продукція, завантажена для транзиту через ці країни, насправді залишилася в одній із них.

Наприклад, якщо, згідно з документами, соняшник їхав до Греції, але був проданий у Болгарії, то підприємець буде виключений з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. І повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб’єктів зможе не раніше ніж через шість місяців після виключення.