Арсен Дідур: Державні служби мають слідкувати, що відбувається на полицях наших магазинів

Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України

У перші тижні війни урядом було введено спрощений порядок маркування продуктів, які надходили в Україну як гуманітарна допомога. Це полегшило  процедури ввезення і у складний час допомогло налагодити торгівлю харчовими продуктами, забезпечивши населення необхідним.

З часом, по суті вже з квітня, підприємства харчової галузі увійшли в робочий режим, налагодили логістику, а виробники повністю забезпечили ринок необхідним обсягом продукції.

Однак, почали проявлятися і негативні наслідки введеного порядку: безсоромним ділкам стало легше ввозити контрабанду і навіть ставити на полиці продукти, що надійшли в країну як гуманітарна допомога і мали безкоштовно роздаватися людям в постраждалих регіонах. Масштаб цього явища ставав таким, що ця продукція вже почала створювати додаткову конкуренцію вітчизняним виробникам, які в цей час намагалися зберегти виробництво і забезпечували наш ринок всім необхідним.

Тому галузеві об’єднання харчової промисловості звернулися до Уряду з проханням про відміну цього положення. 19 серпня Кабміном було прийнято постанову про скасування дозволу реалізації імпортованих харчових продуктів, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної.

Хотілося б, щоб ситуація на нашому харчовому ринку все ж таки постійно відслідковувалася призначеними для цього державними органами і рішення про необхідні зміни приймалися цими органами оперативно, на основі їх власних спостережень, без очікування сигналів від вітчизняних підприємств. Кожен має робити свою справу. Особливо зараз.