Арсен Дідур і Валентин Запорощук про вплив ситуації на польсько-українському кордоні на розвиток молочного бізнесу та міжнародну торгівлю

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур та Голова Наглядової Ради  Ічнянського  молочно-консервного комбінату Валентин Запорощук у студії Юрія Романенка обговорили вплив ситуації на польсько-українському кордоні на міжнародну торгівлю, правду та міфи про якість вітчизняних молочних продуктів, а також ряд інших тем.

Арсен Дідур: СМПУ – в постійному діалозі з європейськими колегами

Аналізуючи причини фермерських протестів у Польщі та інших країнах ЄС, бачимо явне підігрівання ситуації деякими політичними силами.

СМПУ, випереджаючи розвиток подій, вже давно підтримує діалог з колегами з молочних асоціацій в ЄС та Польщі для запобігання критичним ситуаціям і створення сприятливих умов для експорту.

Позиція СМПУ стосовно протестів на кордоні наступна: різниця у підходах до ведення сільського господарства у Польщі й в Україні – не привід для протестів і закриття кордонів.

По-перше, це суперечить міжнародним торговим угодам і шкодить обом сторонам, причому найбільше – саме Польщі. Крім того, ефективність українського агробізнесу і особливості традиційно дотованого фермерства Польщі можна використати для кооперації, вигідної обом країнам.

У ситуації з вимогами польських протестувальників постійні переговори СМПУ з польськими та європейськими колегами по галузі дали результат: молочний експорт з України обмежено не буде.

Валентин Запорощук: Українська молочна продукція якісна і конкурентоспроможна на ринку ЄС

Ічнянський молочноконсервний комбінат успішно працює на ринку ЄС, зокрема на ринку Німеччини. Співпраця з європейськими торговельними мережами абсолютно прозора та зрозуміла. Умови договорів виконуються і оплату за товар постачальник отримує вчасно. Вихід на європейський ринок, як і на будь-який інший, потребує витрат на маркетинг, налагодження логістики тощо. І тому бізнес має розуміти перспективу, а для цього потрібне сприяння міжнародній торгівлі – забезпечення дотримання правил міжнародної торгівлі на рівні держави, надання доступних кредитів, зменшення певних податків та створення інших цікавих бізнесу можливостей, які дозволять розвивати експорт з більшою впевненістю.

Головне – молочна продукція українського виробництва в ЄС користується попитом, адже її якість не поступається якості європейських молочних продуктів. ІМКК має дозвіл на продаж своєї продукції в ЄС ще з 2016 року. З введенням безмитної торгівлі з ЄС такі дозволи отримали більш ніж 50 українських молочних підприємств. Тобто, бізнес довів, що українська продукція відповідає європейським вимогам. І потрібно використовувати переваги українського аграрного сектору для зміцнення її конкурентоспроможності.

Детальніше про це та інше за посиланням.