Арсен Дідур: Молочний сектор України не має проблем з експортом до країн ЄС

30-31 травня у Києві відбувся форум Grain Ukraine – 2024, присвячений пошуку нових політичних, економічних та логістичних шляхів українського збіжжя у світі.

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур взяв участь у панельній дискусії «Перспективи споживання збіжжя українськими продуктовими компаніями». У своєму виступі він зазначив, що молокопереробка це не ринок збуту збіжжя, альтернативний експорту. Це диференціація ризиків в бік вирощування кормових культур. Молочний сектор потребує додатково 400 тисяч корів для нарощування виробництва молока на 3-4 млн тонн, і він не має проблем зі збутом до країн ЄС на відміну він інших секторів аграрної галузі.

Арсен Дідур також розповів, що молочна галузь показала достатню стійкість під час повномасштабної війни. “Коли почалася війна і з країни вийшли всі імпортери, внутрішній виробник повністю закрив внутрішні потреби. Але та бізнес-модель, яка існувала з 2000-х років до початку повномасштабного вторгнення, вже не працює, бо заточена на рослинництво та експорт. Потрібне таке тваринництво, яке могло б не збільшити споживання збіжжя, а зробити зміну у використанні площ і сівообігу. З точки зору ринку внутрішній має залишатися базовим, але потрібно нарощувати обсяг експорту в ЄС та інші країни”.

Експерт також поділився новиною про успішне підписання меморандуму Спілки молочних підприємств України з Європейською молочною ассоціацією, яка гарантує, що європейці вважатимуть український молочний сектор частиною європейського.

Довідково: Конференція GRAIN UKRAINE — міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників агроринку, керівників агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, а також технологічних трендсетерів в агросфері. Тут обговорюють останні тренди аграрного ринку, а також розвиток стійких бізнес-моделей та впровадження технологічних агроінновацій.

GRAIN UKRAINE — якісний дискусійний формат за участі ключових гравців світового агроринку, що забезпечує високий рівень обговорення та нетворкінгу. Існує з 2016 року.