Арсен Дідур: Відроджене молочне тваринництво – запорука відновлення галузі

Розробники “Дорожньої карти відновлення молочної галузі” продовжують використовувати публічні обговорення проблем молочної галузі для просування ідей, означених в цьому документі і у відповідних законопроектах.

Аргументовані докази визнаних фахових спеціалістів щодо безперспективності зниження ставки ПДВ до 10% та корупційних ризиків введення “галузевого збору” у тому вигляді, як це зараз пропонується, не сприймаються авторами цих ідей. У своїх презентаціях та виступах вони уникають згадування про шлейф негативу, який супроводжує “Програми просування” у США, взяті ними за основу.

Ідеологи та захисники “Дорожньої карти” заповнюють медіапростір популістськими меседжами, які мають на меті знайти широку підтримку серед тих, хто не хоче вникати в суть питання і сприймає тільки гасла, в яких обіцяно здешевлення продукції та розвиток галузі. А насправді зниження ПДВ не означає здешевлення молочної продукції, і тим більше – зникнення тіньового ринку. А галузевий збір, який планує збирати та розподіляти “організація”, якої ще не існує, у зв’язці з чиновниками Мінагрополітики, не означає розвиток молочної галузі. Досить згадати розподіл коштів численних державних програм. Спілка молочних підприємств вважає, що справжній поштовх відновленню молочної галузі дасть не абстрактне “просування молочної продукції”, а реальна державна підтримка тваринництва та забезпечення збільшення виробництва молока. І саме це готові підтримувати переробники