Арсен Дідур: Вітчизняні виробники в змозі забезпечити населення молочними продуктами в потрібних обсягах і асортименті

На цьому виконавчий директор Спілки молочних підприємств України наголосив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини», під час обговорення теми підвищення цін на продукти харчування – зокрема, вершкове масло.

За його словами, в ланцюгу торгівля-виробник-виробник сировини саме виробники масла менш за все мають вплив на цінову політику. А відтак і на кінцеву роздрібну ціну для споживача

На формування ціни цього найбільш ходового молочного продукту впливає декілька чинників: по-перше, тенденції світового ринку, по-друге, сезонний фактор.

Як зазначив Арсен Дідур, зростання відбувається поступово через подорожчання сировини та її дефіциту. Крім того, низька платоспроможність населення, вимушена міграція людей та зменшення попиту на продукцію змушує мережі підвищувати торгову націнку.

В цій ситуації споживач обиратиме між маслом та його більш дешевими замінниками: сумішами рослинних та молочних жирів, тобто спредами.

На думку виконавчого директора СМПУ, стримати ріст цін може підтримка уряду через встановлення переробним підприємствам галузі пільгових цін на газ та законодавче врегулювання взаємовідносин між виробниками і торговельними мережами, зокрема, у частині вчасних розрахунків з постачальниками продукції.

«Хочу наголосити, що попри усі негаразди, вітчизняні підприємства цілком здатні забезпечити населення якісною молочною продукцією в потрібних обсягах і великому асортименті» – додав Арсен Дідур.