Арсен Дідур: Закон про торгівлю потрібен для збереження харчової галузі

На зустрічі виробників харчових продуктів і торговельних мереж з Данило Гетманцев виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур представив спільну позицію асоціацій виробників харчових продуктів.

Він зауважив, що диктат торговельних мереж безсумнівно існує. Це призводить до несправедливо довгих термінів отримання оплати, вимивання обігових коштів підприємств і зменшення їх ліквідності. Дисбаланс відносин з мережами є однією з причин того, що кількість переробних підприємств скорочується, а решта переорієнтовує виробництво на експорт напівсировини та скорочує персонал. В результаті держава стає залежною від продовольчого імпорту.

СМПУ разом з колегами з харчових асоціацій закликає урядовців звернути увагу на те, що в критичній ситуації знаходиться весь ланцюг – виробники сировини, переробники і торгівля.

СМПУ вважає, що прийняття закону, що встановлює певні загальні правила у відносинах підприємств по всьому згаданому ланцюгу, не є втручанням в ринкові відносини або спробою регулювати ринок. Це законодавче встановлення рамок для переходу до цивілізованих взаємовідносин, і це дасть змогу зберегти всі підприємства – виробників, переробників і торговельні мережі.