Баштанському сирзаводу бракує сировини

«Баштанському сирзаводу» (який розташований на Миколаївщині та входить до структури ГК «Молочний альянс») не вистачає сировини для відновлення повноцінної роботи.

Про це під час брифінгу повідомив голова Баштанської районної військової адмінстрації Владислав Дмитрів, пише «Укрінформ».

«Баштанський сирзавод» до війни був найбільшим платником податків Баштанського району. Продукція заводу відома під торговою маркою «Славія». Але під час інтенсивних бойових дій на Миколаївщині та неодноразового влучання у підприємство російських ракет його обладнання було вивезено в інший регіон. Наразі там він частково працює, але про його повернення поки що не йдеться. Одна з причин — для налагодження інтенсивного виробництва йому бракує сировини», — сказав Дмитрів.

За його словами, сьогодні, щоб завод виходив на мінімальну рентабельність, йому потрібно 100 т молока на добу. А через те, що навколишні населені пункти сильно постраждали від обстрілів та бойових дій, забезпечити таку кількість сировини зараз неможливо, адже різко зменшилося поголів’я великої рогатої худоби.

Щоб його відновити, на думку Дмитріва, потрібно вирішити три проблеми: державна допомога на вирощування молодняка, забезпечення кормовою базою та зміна цінової політики на закупівлю молока. Адже сьогодні у домогосподарствах населення заготівельники закуповують його по 11,40-12,10 грн за літр. А цього недостатньо, попри те, що це питання не втрачає актуальності вже багато років.

Довідково: ГК «Молочний альянс» об’єднує Пирятинський і Баштанський сирзаводи, Золотоніський маслоробний комбінат, Яготинський маслозавод, філію «Яготинське для дітей». Підприємства холдингу виробляють молочну продукцію під торговими марками ТМ «Пирятин», «Славія», «Яготинське» і «Яготинське для дітей», «Хопси» та ін.