Бізнес закликає не підтримувати проєкти щодо змін для молочної галузі

Замість підтримки молочної індустрії в Україні хочуть запровадити додаткове фінансове навантаження для бізнесу. Про це зауважили у Європейській Бізнес Асоціації.

У березні цього року у ВРУ були зареєстровані законопроєкти щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції.

Передбачено, що метою даних ініціатив є фінансове забезпечення розвитку та стійкого зростання молочної галузі, а результатом має стати покращення ситуації на ринку виробництва українських молочних продуктів шляхом запровадження механізмів фінансування заходів з просування такої продукції як на вітчизняному, так і на світових ринках.

Зокрема, проєктом Закону №9163 передбачається запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції як джерела фінансування заходів щодо просування молочної продукції, що сплачується при введенні в обіг молочної продукції переробними підприємствами та імпортерами. Розмір (ставку) внеску визначено на рівні: для переробних підприємств – 0,5% вартості реалізованої молочної продукції; для імпортерів – 0,5% від митної вартості молочної продукції. Отримувачем та розпорядником внеску є репрезентативна міжгалузева організація (об’єднання виробників та переробників молока). Державна митна служба України здійснює пропуск відповідних товарів на митну територію України після сплати внеску на рахунки репрезентативної міжгалузевої організації.

Більше того, законопроєктом №9162 передбачається надання законодавчих повноважень у сфері обміну інформацією податковим органам для забезпечення реалізації положень проєкту №9163.

У бізнесу є кілька пересторог:

По-перше, експертам Асоціації не в повній мірі є зрозумілим процес створення та функціонування організації-розпорядника внеску, що, імовірно, може викликати корупційні ризики, зловживання, тощо.

По-друге, запровадження внеску та застосування запропонованого проєктом №9163 механізму його сплати вочевидь сприятиме додатковій зарегульованості діяльності компаній та обумовить додаткове фінансове навантаження для представників бізнесу, що ще більше ускладнить ситуацію в галузі. Важко було передбачити, що першопочаткова ідея «фінансового забезпечення розвитку та стійкого зростання молочної галузі» може покладати додаткову відповідальність за розвиток галузі на бізнес, який постраждав, але, вочевидь, і так продовжує робити все можливе для сфери, прозоро працювати сплачуючи податки, тощо.

Тому, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, Голови Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду, Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, Голови Комітету ВРУ з питань бюджету Роксолани Підласої, Голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Анастасії Радіної, Голови Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС Іванни Климпуш-Цинцадзе з проханням не підтримувати дані законопроєкти та просить Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля звернути увагу на цю ситуацію.