Про користь біфідобактерій дуже багато говорять виробники молочної продукції, настійно рекомендуючи вживати продукти, які їх містять. Що це за корисні елементи і для чого вони потрібні, розповідають експерти з виробництва твердих сирів з біфідобактеріями.
Біфідобактерії – це …
Біфідобактерії являються апатогенними бактеріями, тобто такими, які не викликають хвороб. Відкрив їх лікар-дослідник з Франції Генрі Тіссьє в кінці XIX століття. Він описав бактерії розгалуженої форми, що нагадують букву Y, працюючи в Інституті Пастера. Саме таким зовнішнім виглядом і пояснюється їх назва, яка в перекладі з латинської означає «розділена надвоє бактерія».
Яку роль в організмі виконують біфідобактерії?
Шлунково-кишковий тракт населяє величезна кількість бактерій, що відповідають за правильне травлення. Біфідобактерії – найбільш важливі серед них. Вони сприяють перетравленню їжі, стимулюють перистальтику (скорочення) кишечника і сприяють правильному його очищенню; беруть участь в засвоєнні вітамінів, фолієвої та нікотинової кислот, солей, кальцію, надають антиалергічну дію і зміцнюють імунітет.
Майже 90% з усіх бактерій, що населяють кишечник новонародженого немовляти, становлять біфідобактерії. З роками ця кількість поступово зменшується, норма для дорослої людини складає 34%. Щоб кишечник був здоровим, людині дуже важливо підтримувати стан і чисельність біфідобактерій в цих рамках. В іншому випадку виникають різні порушення роботи шлунково-кишкового тракту.
Якщо біфідобактерій не вистачає …
У разі порушення балансу «корисних» і «шкідливих» мікроорганізмів в травному тракті розвивається дисбактеріоз. Нерідко захворювання також може бути супутником хвороб шлунка і кишечника. При нестачі біфідобактерій відбувається стрімкий розвиток гострої кишкової інфекції, можлива діарея, бродіння і гниття, скупчення жовчних кислот. У деяких випадках можливі запори, метеоризм, неприємний запах з рота, печія, сильне здуття.
Як боротися з нестачею біфідобактерій?
Щоб уникнути описаних неприємних симптомів, слід включити продукти з біфідобактеріями в свій раціон, як важливу складову правильного і здорового харчування. У холодний період року, коли імунна система організму ослаблена, вживати продукти з біфідобактеріями особливо корисно, адже вони стають не тільки ефективним біокоректором, але і відмінним помічником в боротьбі з простудними захворюваннями.