Законопроекти про торгівлю харчовими продуктами, що вже котрий місяць знаходяться на розгляді в Комітеті ВР з питань економічного розвитку, підтримують не всі. Одна сторона – торговельні мережі – проти, на що вони мають очевидні причини. Інша – підприємства харчової галузі, прийняття законопроектів підтримують, про що свідчить відповідний Меморандум, підписаний 26 харчовими асоціаціями країни.
При цьому серед підприємств-постачальників висловлюються на підтримку закону про торгівлю не всі, хоча й не виступають проти. Чому? Згадаємо реальну розстановку ринкових сил. Однозначно ринкова сила мереж найбільша. Компанії постачальники, хоча й залежні від мереж, але їх вага теж різна. Відношення мереж до великих компаній і до дрібних – теж різне. Чим менша компанія, тим більш залежна вона від волі торгових мереж і тим менше з нею рахуються. В таких обставинах ніякий бізнес не буде ризикувати, відкрито демонструючи підтримку законодавчих ініціатив, що покликані обмежити забаганки мереж, від яких вони повністю залежні. Тому і не чути відкритих виступів компаній, а переговори ведуться професійними асоціаціями.
СМПУ наголошує: прийняття законопроекту не змінить бізнесову природу співпраці мереж і постачальників, вона залишиться ринковою, договірною. Але в умовах договорів будуть враховувати інтереси всіх: виробників сировини, переробників і торгівлі.