Чи сприятиме реклама молочних продуктів відновленню галузі?

Великі молокопереробні підприємства України виступили проти молочних законопроектів (пакет складається з трьох проєктів: №9161, №9162, №9163), які передбачають галузевий збір у 0,5% на рекламу молочної продукції серед громадян. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Новий збір повинен приносити 1 млрд грн на рік. Розпорядником коштів має стати репрезентативний міжгалузевий фонд у вигляді ВАР чи УКАБ. Виробники вважають, що ідея збору безперспективна, бо українці вживають менше молока через війну і нестачу грошей, а не по причині недостатньої кількості реклами.

За словами, виконавчого директора Спілки молочних підприємств України Арсена Дідура, молокопереробники впевнені, що під час війни збільшувати податкове навантаження – це неприпустимо.

Запровадження квазіподатку передбачає акумуляцію колосальних коштів на рахунку сумнівної недержавної організації, яка витрачатиме їх на якісь нікому не зрозумілі цілі. Це створює великі корупційні ризики. І це відзначено Комітетом ВР з антикорупційної діяльності. Плюс додаткове навантаження в цей час будь-яких податків – це збільшення собівартості і перекладання цих податків на кишеню споживачів, споживчий настрій яких і так песимістичний», – зауважив Арсен Дідур.