Чим корисне для організму згущене молоко

Згущене молоко – це продукт, отриманий уварюванням звичайного молока з додаванням цукру. Воно має багато корисних властивостей, тому є популярним в усьому світі.

Вміст молока в згущеному молоці невеликий, але це зовсім не означає, що згущене молоко втратило всі корисні властивості. З великої кількості солодощів згущене молоко, мабуть, найкорисніше. Воно зберегло кальцій, молочний білок, в ньому не використовуються дріжджі, підсилювачі смаку або барвники, як у деяких інших солодощах (тістечка, цукерки, мармелад, льодяники і т.д.).

Як кажуть фахівці, згущене молоко має помітну кількість властивостей, що корисні для організму зокрема і для того, щоб зміцнити здоров’я в цілому.

  1. Високий вміст кальцію. Кальцій є одним з найважливіших мікроелементів для нашого організму. Він допомагає зміцнити кістки і зуби, підтримує нормальний рівень кислотності в кишечнику та сприяє здоровому серцево-судинному функціонуванню. Згущене молоко містить велику кількість кальцію, що робить його корисним продуктом для тих, хто хоче підтримувати здорові кістки та зуби.
  2. Високий вміст білку. Білок є важливим будівельним матеріалом для нашого організму. Він допомагає утворювати нові клітини та тканини, а також забезпечує нормальну роботу наших м’язів і органів. Згущене молоко містить високу кількість білка, що робить його корисним продуктом для тих, хто хоче підтримувати здорове тіло та мускулатуру.
  3. Енергетичний продукт. Згущене молоко містить велику кількість цукру, що дозволяє йому стати енергетичним продуктом. Він може допомогти відновити енергію після важкої фізичної роботи або тривалого тренування. Крім того, цукор в згущеному молоці може допомогти збільшити рівень глюкози в крові, що корисно для тих, хто страждає на гіпоглікемію.
  4. Харчова добавка до раціону Згущене молоко може бути використане як харчова добавка для покращення смаку та консистенції інших продуктів харчування. Наприклад, його можна додавати до кави, чаю, морозива, йогурту, випічки та інших десертів. Крім того, згущене молоко можна використовувати в якості заміни для цукру або меду в різних рецептах.
  5. Джерело вітамінів та мінералів. Згущене молоко містить різноманітні вітаміни та мінерали, такі як вітамін А, В12, D, Е та кальцій. Ці елементи корисні для зміцнення імунної системи, покращення зору, нормального функціонування нервової системи та здорової шкіри. Тому згущене молоко може бути корисним продуктом для тих, хто хоче підтримувати своє здоров’я. 
  6. Довгий термін зберігання. Згущене молоко має довгий термін зберігання через високий вміст цукру. Це дозволяє йому бути зручним продуктом для тих, хто не має часу часто ходити до магазину або готувати щоденно свіжу їжу.

 Згущене молоко часто відносять до категорії консервів, хоча по суті, воно таким не є. Консервування передбачає проходження продукту кількох етапів, у тому числі стерилізації та пастеризації, яких при виготовленні класичного згущеного молока, немає. Тривалий термін зберігання молоко, набуває за рахунок високого вмісту цукру, який є відмінним консервантом і дозволяє згустити цільне молоко до потрібної консистенції. У нормі, цукру в згущеному має бути від 43 до 45%.

Лактозу, або молочний цукор, додають при виготовленні молока, що згущує з метою надання продукту гладкої і однорідної консистенції, без ефекту «зацукрованості». Вміст жиру в якісному продукті знаходиться не менше 8,5%. Щоб показник відповідав заявленим нормам, молоко, що згущує в процесі виготовлення, піддається так званій нормалізації. У нього можуть бути додані вершки, з метою підвищення жирності або навпаки, цілісним молоком розбавляють жирну основу. Присутність у складі сторонніх домішок — какао, кави, рослинних жирів, стабілізаторів та ароматизаторів не заборонено законом, але в цьому випадку йдеться про інший продукт, який не може називатися згущеним молоком із цукром, відповідно до ДСТУ (ГОСТ).

В Україні діють такі стандарти якості на молочну продукцію згущену з цукром:

• ДСТУ 4274:2003 «Молоко незбиране згущене з цукром»,

• ДСТУ 6063:2008 «Молоко нежирне згущене з цукром»,

• ДСТУ 4275:2003 «Молоко згущене з цукром та какао»,

• ДСТУ 7071:2009 «Молоко згущене з цукром та кавою».

Згідно з ГОСТом, справжнє молоко, що згущує молоко, має перебувати тільки в бляшанці. Звичайно, купити якісну продукцію можна і в іншій тарі, але якщо враховувати всі норми, які явно настав час переглянути, то вибір буде не такий великий.

На полицях українських магазинів можна зустріти кілька різновидів тари, в яку виробники пакують згущене молоко:

 • жерстяні банки;

• пластикові ПЕТ пляшки;

• дой паки;

• поліетиленові туби.

Принципової різниці в чому купувати згущене молоко, немає. Це більше справа звички та зручності. Терміни зберігання згущеної молочної продукції, приблизно однакові, незалежно від використовуваного матеріалу.

Перед придбанням будь-якого продукту, згущене молоко не виняток, необхідно ретельно вивчити написи на етикетці. Якщо в плани входить купівля якісного товару, виготовленого за класичною рецептурою на основі молочних продуктів, то перше, на що дивимося, — це назва. Крім слів «згущене молоко з цукром», у назві не повинно бути жодних інших епітетів.

Крім назви продукту, на упаковці виробник повинен зазначити таку інформацію:

 • склад;

• юридична адреса компанії-виробника;

• адресу виробничих потужностей;

• дата виготовлення, термін придатності;

• умови зберігання;

• ДСТУ (ГОСТ), ТУ, згідно з якими відбувався процес виготовлення.
Виготовлення згущеного молока, досить дорогий процес, тому якісний продукт, в основі якого знаходяться натуральні інгредієнти, не може коштувати дешево.

Борошниста, зерниста консистенція з кристаликами цукру говорить про можливі порушення технології виробництва, або недотримання умов зберігання.

Аромат молока, повинен бути приємним і ледве вловимим, занадто насичений запах може бути свідченням того, що в продукт був доданий ароматизатор. Так, як вміст цукру в якісному згущеному молоці має бути не менше 43,5%, його смак повинен добре відчуватися одночасно з молочними продуктами. Крім відсоткового вмісту цукру, варто звернути увагу на жирність продукту, яка не повинна бути меншою, ніж 8,5%.