Чим відрізняється кисловершкове масло від солодковершкового і яке воно на смак

Не кожна господиня знає, що крім солодковершкового масла є ще й кисловершкове. Цей продукт зроблений з вершків, які сквашують молочнокислими бактеріями.

Кисловершкове масло виробляють з вершків високої жирності, в які додають закваску з молочнокислих бактерій. Таке масло теж може мати різну жирність – від 61 до 82 відсотків – від бутербродного до традиційного. Більш того, кисловершкове масло може бути солоним.

Якщо раніше це масло вважалося не особливо корисним, то сьогодні його заведено вважати збагаченим додатковими цінними властивостями завдяки використанню пробіотичних молочних культур.

Як роблять кисловершкове масло

Вершки для нього попередньо сквашують і піддають біологічному дозріванню. Для приготування закваски використовуються чисті культури молочнокислих бактерій. Під час приготування масла молочний цукор ферментується і утворюється молочна кислота. В ній збираються ароматичні речовини.

Яке на смак кисловершкове масло

Як можна здогадатися, кисловершкове масло відрізняється кисломолочним запахом, а також смаком. Відбувається це через наявність продуктів життєдіяльності мікроорганізмів. Саме ці культури змінюють смак масла.

У розрізі поверхня його повинна бути злегка блискучою, сухою, з поодинокими крапельками вологи. Кольором кисловершкове масло повинно бути від білого до світло-жовтого.

І якщо солодковершкове масло заведено використовувати для присмачування каш, бутербродів, кисловершкове відмінно підходить для випічки.