Цінова ситуація на ринку цукру в Україні: проблеми та перспективи

Цінова політика на ринку цукру в Україні далека від стабілізації: її остаточної межі через коливання ціни на газ не можуть спрогнозувати ні представники законодавчої,  ні виконавчої влади.

           Про державну підтримку виробників цукру, інвестиції в модернізацію виробництва можливість інтервенції держави на ринок, наявність необхідних запасів та фінансування йшлося на робочій нараді Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, котра відбулася під головуванням голови підкомітету з питань регуляторної політики Ганни Лічман.

В обговоренні взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники Уряду, Мінекономіки, МінАПК, АМКУ, Держстату, Держрезерву, Асоціації рітейлерів України, Українськаої аграрної конфедерації, Національної асоціації цукровиків України, Ліга виробників харчових продуктів, найбільші  виробники – ТОВ “Фірма “Астарта-Київ”, ТзОВ «Радехівський цукор», ТОВ «Укрпромінвест-Агро», групи компаній «Волошкове поле», федерації роботодавців України.

          Спілку молочних підприємств України на нараді представляли виконавчий директор Спілки Арсен Дідур та виконавчий директор «Волошкове поле» Віктор Ржавічев.

Доступні ціни для споживача на полицях магазинів при повній зайнятості вітчизняного виробника можливі лише за умови розробки та впровадження стратегії розвитку вітчизняної харчової промисловості. А це, перш за все, достатня кількість сировини для  переробки та адресна державна підтримка для модернізації виробництва.

«Ми бачимо стурбованість владних структур зростанням цін, але треба розробляти шляхи виходу із ситуації. Державі не уникнути ролі регулятора у ланцюгу споживач-переробник-виробник сировини. Вона повинна рухатися у напрямку виконання перед переробною промисловістю намірів, задекларованих під час підписання договору з Асоціацію ЄС про виділення на підтримку агропромислового комплексу не менш, ніж 1% ВВП, виробленого у сільському господарстві.

Спілка молочних підприємств України готова запропонувати своє бачення вирішення проблеми – принаймні, у тому, що стосується молочної галузі» – наголосив Арсен Дідур.

За його словами, саме відсутність державної стратегії розвитку галузей  переробної промисловості у недалекому майбутньому може призвести як до закриття підприємств, так і до імпортозалежності. У даному випадку – від цукру.

«Вирішувати питання треба через прийняття відповідних програм та достатнього виділення фінансової підтримки на стимулювання  виробництва цукрових буряків і модернізацію цукрових заводів. Лише тоді вони стануть ефективними і конкурентоспроможними. Те ж саме стосується молочної галузі: треба вкладати гроші у розвиток сировинної бази – тваринництва», – зазначив Арсен Дідур.

          Також виконавчий директор Спілки молочних підприємств України виступив з пропозицією на засіданнях Комітету заслуховувати кожну галузь окремо з урахуванням усіх проблем і напрацювань стратегій. І почати треба з галузей, які знаходяться у найбільш вразливому стані, але при цьому дають найбільшу кількість робочих місць – молокопереробної, м’ясопереробної та цукрової промисловостей.