Ціни на молочну продукцію залежатимуть від енергопостачання

В коментарі порталу delo.ua Сергій Вовченко, голова Наглядової ради ГК “Молочний альянс”, розповів про роботу компанії в умовах відключень електропостачання.

“Протягом листопада ми часто переходили на роботу з допомогою дизельгенераторів. І, не дивлячись на те, що пальне продавалося за доступними цінами, по факту виявилося, що вартість власної електроенергії майже втричі дорожча за мережеву! Враховуючи всі ці фактори, ми змушені були підняти відпускні ціни в листопаді в середньому на 5%”, – сказав Сергій Вовченко.

В “Молочному альянсі” також зазначили, що у зв’язку з війною зараз не інвестують в нове технологічне обладнання. Проте компанія витратила кілька десятків мільйонів гривень на придбання нових генераторів. Крім того, бізнес також постраждав від російської агресії. Так, виробник перезапустив виробництво сирів “Моццарелла” та “Сулугуні”, перемістивши технологічне обладнання із пошкодженого росіянами заводу на інше підприємство.

Нагадаємо, що в грудні уряд надав молокопереробним підприємствам пріоритет під час визначення груп з першочерговим забезпеченням електропостачання.