Данило Гетманцев: Держава повинна змінити акцент на користь переробки

На цьому голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики наголосив у розмові з Економічною правдою.

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії більшість українських бізнесів припинила працювати або максимально обмежила свою активність.

Щоб вивести економіку з коми, владі довелося піти на болючі для бюджету поступки, зокрема, припинити перевірки бізнесу, знизити податки та спростити митне оформлення.

«Економіка адаптувалася. Підприємства, які фізично можуть працювати, уже працюють», – констатує Данило Гетманцев. Найскладніше тим підприємствам, які перебувають під обстрілами і тим, які мали ринок збуту в Білорусі чи Росії. Введення ембарго змушує уряд запропонувати цим компаніям альтернативні ринки збуту.

За словами посадовця, потрібно відновити роботу економіки  таким чином, аби вона працювала сама на себе і забезпечувала роботою людей, у тому числі переселенців.

«Війна – це шанс перезавантажити не тільки податкову систему, а й країну…

ВПК повинен стати основною галуззю, а далі – відбудова інфраструктури та житла, ІТ, сільськогосподарська переробка, промисловість. Ми зараз працюємо над пріоритетами плану.

Також потрібно провести реструктуризацію економіки з точки зору того, що ми більше не транзитна країна.

Ми вже перебуваємо в певному замкнутому просторі і повинні стати частиною економіки ЄС. Ми повинні взяти на себе частину їх виробничих ланцюгів та отримати ринок ЄС як ринок збуту.

19 квітня наш комітет розглянув законопроєкт про індустріальні парки – це один з інструментів. Ще один – закон про локалізацію, інвестняні. Усе це забезпечить виробництво в Україні товарів з високою доданою вартістю.

Ми не повинні бути номером один у світі з металу чи руди. Ми повинні заробляти на величезному ринку ЄС і орієнтуватися на ринок ЄС» – каже Данило Гетманцев.

Також, на його переконання, держава повинна змінити акцент на користь переробки сировини, щоб створювати готову продукцію.

Що стосується реструктуризації економіки, то вона «має забезпечити розміщення тут хоча б частин європейського та американського бізнесів або організацію своїх завдяки відкриттю ринку ЄС. Інтеграція з цим ринком – завдання номер один.

Іноземному і нашому бізнесам буде цікаво працювати в умовах невисоких зарплат і податків, аби експортувати товари в ЄС. Ми повинні зробити акцент на збільшенні обсягу доданої вартості, яка виробляється в Україні» – констатує голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.