Данило Гетманцев: Мережі мають повернути виробникам довоєнні борги

Відбулася zoom зустріч представників торговельних мереж і постачальників з Данило Гетманцев, головою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Участь взяли також представники Уряду та народні депутати.

Обговорювалася давно назріла проблема взаємовідносин постачальників і торговельних мереж. Дискусія точилася навколо питання доцільності прийняття відповідних законів, ініційованих асоціаціями виробників харчових продуктів. СМПУ наголошувала на необхідності введення законодавчих рамок у відносини постачальників з мережами як умови виживання багатьох підприємств, представники мереж підтримували думку про невчасність або й недоцільність законодавчого врегулювання проблеми.

У ході обговорення мільярдних боргів мереж постачальникам, що утворилися до початку війни і зараз ігноруються, Данило Гетманцев заявив, що несплата боргів своїм постачальникам це нахабство, і він особисто прослідкує, щоб всі борги було сплачено.

«Я категорично наполягаю на погашенні боргів, які мали мережі перед виробниками до 24 лютого і не бачу жодної  причини, чому цього не має статися.

Я буду вживати усіх  заходів, щоб виправити ситуацію.

Несплачені борги до 24 лютого хлібопекарям, м’ясникам і молочникам? Це хамство. Є порядні мережі, але я зараз не про них. Хочете ви цього, чи ні, але борги повертати потрібно. Беріть кредити, повертайте гроші із-за кордону. У мирний час всі добре заробляли. Але «забувати» те, що ви були винні людям до 24 лютого?!

Я звертаюся до виробників – сформулюйте конкретні обсяги і торгівельні мережі, ми знайдемо можливість застосувати до них певні санкції. Але повторюю: борги мають бути сплачені» – заявив Гетманцев.