Депутати і бізнес обговорили проблеми молокопродуктового підкомплексу АПК

Відбулося засідання Круглого столу «Збереження та розвиток потенціалу молокопродуктового підкомплексу АПК України в умовах воєнного стану», участь в якому взяли народні депутати Верховної Ради України, співголови міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток молочної галузі України» Андрій Богданець та Сергій Бунін, представники виконавчої влади, представники Спілки молочних підприємств України та українських компаній-виробників молока: Агропромислового холдингу “Астарта-Київ”, компанії «ТАС-Агро», групи компаній «Формула смаку”, СТОВ “Зірка», «Української молочної компанії», агропромилослової групи «Росток-холдинг», компанії «Білагро», та агрокомплексу “Зелена Долина”.

Серед обговорюваних питань – оцінка сучасного стану розвитку сектору молочного скотарства в Україні; ключові загрози та ризики стабільного розвитку сектору молочного скотарства в Україні; узагальнення пропозицій виробників молока щодо удосконалення механізму державної підтримки розвитку сектору молочного скотарства в Україні; обговорення пропозицій до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (реєстр. №10000 від 15.09.2023 р.), направлених на відновлення у 2024 році бюджетної підтримки галузі тваринництва загалом та, зокрема, сектору молочного скотарства.

Також було обговорено ключові новели проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки розвитку виробництва та переробки продукції тваринництва» (реєстр. № 7072 від 18.02.2022 р.); проекту Закону України «Про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників» (реєстр. № 8149), який викликав негативну реакцію серед суб’єктів агропромислового виробництва і наразі готується до другого читання; проекту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції» (реєстр. №9163).

Учасниками Круглого столу було розроблено Звернення до органів державного управління щодо застосування заходів державної підтримки розвитку сектору молочного скотарства в Україні у 2024 році.