Депутати схвалили європейські стандарти безпеки харчових продуктів

Верховна Рада України 306-ма голосами прийняла законопроєкт №4568 «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами», який наближає Україну до європейських стандартів безпеки харчових продуктів. 

Закон визначає правові та організаційні засади забезпечення безпечності матеріалів і предметів, призначених для контакту з харчовими продуктами у процесі їх виробництва, обігу та використання з метою забезпечення захисту здоров’я людей та інтересів споживачів.

Також відповідно до зобов’язань в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони вітчизняне законодавство потребує гармонізації із рядом актів ЄС, зокрема, стосовно заходів, які застосовуються щодо хімічних речовин, які мігрують з пакувальних матеріалів до харчових продуктів.

Документ передбачає:

  • встановлення вимог до упаковки, аби не допустити її негативного впливу на продукт;
  • створення єдиного реєстру речовин, дозволених для використання у виробництві матеріалів, що контактують з харчовими продуктами;
  • встановлення вимог до маркування, декларування відповідності та забезпечення простежуваності матеріалів та предметів, які призначені для контакту з харчовими продуктами.