Держава повинна сприяти розвитку органічного і молочного секторів та гарантувати контроль якості продукції, – Тарас Висоцький

Відбулося засідання Наглядової ради швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (Quality FOOD Trade Program)

У засіданні взяли участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, представники державного сектору України, Державного Секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), бізнес-асоціацій.

У вітальному слові Тарас Висоцький подякував Швейцарії за підтримку і оперативну допомогу українському малому і середньому бізнесу з виробництва органічної та молочної продукції в складні часи. За його словами, Мінагрополітики та Держпродспоживслужба спільно з фахівцями QFTP напрацювали план з відновлення та розвитку органічного та молочного секторів. 

Він також зазначив, що Міністерство працює над адаптацією українського законодавства в галузі виробництва органічної продукції до правового поля Європейського Союзу.

«Виробництво продукції з вищою доданою вартістю – один з пріоритетів роботи Мінагрополітики. Потенціал виготовлення такої продукції в органічному і молочному секторах зростає, також розширюються експортні можливості. Держава має відігравати суттєву роль в розвитку цих галузей і гарантувати контроль якості продукції. Важливо, щоб вигоду отримували і споживачі, і бізнес», – наголосив перший заступник Міністра.

Учасники засідання відзначили важливість розширення потенціалу малих і середніх виробників органічної і молочної продукції та їх доступності до ринку. Також наголосили на необхідності впровадження заходів для пом’якшення впливу війни на підприємців. 

На зустрічі було розглянуто і затверджено план діяльності другої фази роботи QFTP, яка триватиме до середини 2024 року.

Довідково. Швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (Quality FOOD Trade Program) спрямована на зростання торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах на внутрішньому та експортному ринках.

Програма здійснюється за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний Секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).