Дешевого молока не буде через подорожчання енергоносіїв

З 1 жовтня ціна на газ для молочних підприємств зросла з 11 до 38 гривень за кубометр. Відтак переробники просто змушені піднімати відпускні ціни на свою продукцію.

Однак подорожчання енергоносіїв — це тільки один із негативних факторів, що впливають на ціну українських молочних продуктів. Про це AgroPortal.ua розповів генеральний директор підприємства «Яготинський маслозавод» Сергій Косяченко.

За його словами, молоко як сировина подорожчає незалежно від ціни на енергоносії, оскільки цьогоріч у літній сезон ціна на молоко не зменшувалася, як зазвичай, а восени молоко знову почало дорожчати. Користуючись відсутністю якісного продукту виробники активно піднімають ціни протягом усього року.

Крім того, жовтневе подорожчання енергоносіїв вплине і на зростання цін на  вартість пакувальної продукції, яку теж виготовляють в Україні.

На думку Сергія Косяченка, пік подорожчання молока-сировини вже пройдено, проте у найближчі кілька місяців ціни на молочну продукцію можуть зрости на 10%. Хоча це не врятує від краху чимало виробників. Сьогодні ефективність молочних переробних підприємств і так майже на нулі. А у деяких навіть збиткова — відтак стає економічно недоцільно займатися такою переробкою.