Дію «транспортного безвізу» з ЄС пролонговано ще на один рік

Дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС продовжено на рік із можливістю її автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Про домовленість між нашою державою та Європейською комісією щодо «транспортного безвізу» повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Таким чином вантажні автоперевезення як з України до ЄС, так і у зворотному напрямку – з Євросоюзу в Україну – і далі не потребуватимуть спеціальних дозволів. Також оновлена угода передбачає низку взаємних зобов’язань щодо наявності ліцензій на перевезення та маркування вантажівок.

«Сьогодні ми маємо результат – можливість нашому бізнесу планувати свою роботу, забезпечення стабільності та прогнозованості на ринку двосторонніх та транзитних перевезень, однакові умови викононання перевезень як для українців, так і для іноземців. Важливо, що Угода потрібна не лише Україні, вона також має позитивний вплив і на ринок ЄС. Останнє підтверджують цифри – наприклад, якщо порівнювати минулий рік із 2021, то імпорт з боку ЄС до України зріс на понад 45%. Експорт вітчизняних товарів саме дорогами вдалось збільшити на 45%”, – підкреслив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товаром в країни ЄС. Також, йдеться про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу “безвізу” на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.