Уряд працює над зближенням позицій виробників та ритейлерів у питанні розрахунків за поставлений товар

Уряд України вважає надзвичайно важливим для ефективної безперебійної роботи товаровиробників та ритейлерів узгодження питання щодо термінів сплати за поставлений товар і активно працює зі сторонами над зближенням позицій, повідомляє Міністерство економіки.

«Питання розрахунків за поставлені товари справді болюче, оскільки кожна зі сторін вважає, що кредитує за свій рахунок іншу. Йдеться, зокрема, про розрахунки за товари, що мають істотну соціальну значущість, та про заборгованість за раніше поставлений товар. Уряд вважає, що оптимальним вирішенням є узгодження позицій виробників та продавців у процесі діалогу та посилення дисципліни розрахунків. Нещодавно ми вислухали думку ритейлерів, сьогодні почули харчовиків» – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко  за підсумками онлайн-зустрічі з асоціаціями харчової промисловості.

Вона також повідомила, що Мінекономіки та Мінагрополітики за участю асоціацій виробників харчової продукції і ритейлерів наразі опрацьовують питання оптимізації строків розрахунків.

«Ми намагаємося зблизити позиції сторін. Зокрема, як компромісний варіант пропонуємо встановити терміни розрахунків у 24 або 30 діб. При цьому перелік товарів буде дещо розширено. Якщо сторони не домовляться, ми вимушені будемо задіяти інші механізми, хоча Уряд принципово проти посилення регулювання», – зазначила Юлія Свириденко.

Під час зустрічі, у якій брали участь народний депутат, голова Комітету Верховної Ради  з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представники провідних асоціацій та компаній харчової галузі України також порушувались питання щодо:

  • забезпечення окремих галузей харчової промисловості пільговим газом;
  • кредитування харчових та переробних підприємств за програмою «5-7-9»;
  • безперебійного постачання підприємствам харчопрому електроенергії під час віялових відключень;
  • обмеження експорту насіння соняшнику;
  • отримання дозволу на транзакції за окремими видами операцій з імпорту товарів, послуг, робіт, прав інтелектуальної власності тощо.

Як було зазначено під час заходу, на сьогодні газ за пільговими цінами отримують підприємства хлібопекарської галузі та виробники молокопродуктів. Можливості розширити відповідний перелік на даний момент у країни відсутні, насамперед потрібно забезпечити пільговим газом населення. Тим не менш, враховуючи важливість стабільної роботи підприємств галузі, питання щодо можливості закупівлі додаткових обсягів газу для пільгового постачання харчовикам буде опрацьовано.