Для виходу з кризи в молочній галузі держава повинна перш за всестимулювати розвиток тваринництва

Наша молочна галузь беззаперечно знаходиться в глибокій кризі і основним її проявом є дефіцит молока, який породжує негативні наслідки. Це зростання ціни на сире молоко і, відповідно, молочну продукцію, а також тенденція збільшення фальсифікату. 

Переробники молока опинилися між виробниками молока, які в умовах дефіциту збільшують ціну на сировину, і торгівлею, яка відстоює свої інтереси і стримує ціни на готову продукцію, щоб зберегти обороти. Крім того, тиск чинить неправомірно висока частка імпорту на нашому ринку, який виявився незахищеним і нашим компаніям важко конкурувати з європейськими компаніями, де існує державна підтримка.

Для виходу галузі з кризи держава повинна перш за все стимулювати розвиток тваринництва, при цьому надаючи допомогу не тільки великотоварним фермам, але й сімейним фермерським господарствам, діяльність яких до сих пір навіть законодавчо не врегульована. Переробні підприємства повинні мати інвестиційні пільги, щоб мати можливість модернізувати свої виробничі потужності.

Галичина
Володимир Петрина