Для запобігання розповсюдженню фальсифікату потрібно вдосконалювати законодавство

Таку думку висловлювали учасники засідання круглого столу, присвяченого проблемам і шляхам вирішення питань, пов’язаних з фальсифікацією харчових продуктів.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

          За словами голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислави Магалецької, попри наявність фальсифікату в країні, законодавчого визначення поняття фальсифікованих харчових продуктів й досі немає. Тому необхідно якнайшвидше оновити законодавство для протидії поширення фальсифікату та посилити відповідальність за його вироблення та розповсюдження.

З початку року Держпродспоживслужба провела більше 12,5 тисяч моніторингів та 2,5 тисячі перевірок діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво та обіг харчових продуктів. Виявлено та вилучено з обігу 16 тонн неправильно маркованих харчових продуктів. 

Участь у засіданні круглого столу взяли також представники Антимонопольного комітету на чолі з Головою Ольгою Піщанською та керівник ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Владислава Миронова.

Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська підкреслила, що неможна ставити поряд безпеку людей, дітей разом із доходами виробників, натомість конкурувати потрібно якістю продукції.

Спілка молочних підприємств України підтримує необхідність посилення боротьби з фальсифікатом на державному рівні. Тому готова долучитися до участі у розробці відповідних законодавчих актів для посилення відповідальності виробників фальсифікованої продукції.

СМПУ закликає Асоціації інших харчових галузей не стояти осторонь та активно підключатися до цього процесу.