ДПСС і заводи СМПУ обговорили проблему черг вантажівок на кордоні

Представники заводів Спілки молочних підприємств України та заступниця голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко обговорили проблемні питання експорту молочної продукції. Зокрема, йшлося про шляхи вирішення проблеми багатокілометрових черг вантажівок на кордоні, які створюють проблеми нашим експортерам, особливо тим, які везуть до ЄС швидкопсувну продукцію.

 Недостатня кількість пропускних пунктів, ветеринарних інспекторів, неможливість оперативно перенаправити вантаж на пункт з коротшою чергою, кількадобові платні очікування на митних площадках при проходженні огляду та оформленні документів: це те, що потребує негайної оптимізації та вирішення проблем.

Учасники зустрічі домовилися тримати ДПСС в курсі змін ситуації і висловили готовність оперативно ділитися своїми пропозиціями щодо покращення умов проходження митного контролю. Було також висловлено вдячність європейським колегам за швидку реакцію на проблеми молочної галузі України весною цього року і надану можливість спрощеного експорту до країн ЄС.

 «Ми всі турбуємося про імідж нашої української продукції в Європі, і треба віддати належне європейському співтовариству, що вони достатньо адекватно та швидко цього року надали дозвіл підприємствам молочної промисловості щодо експорту продукції в Європу» – зазначив голова СМПУ Вадим Чагаровський.