Експерти обговорили актуальність програм шкільного молока для забезпечення здорового харчування дітей

З нагоди Всесвітнього дня шкільного молока, що цьогоріч відзначався 27 вересня, відбувся третій круглий стіл «Молоко та молочні продукти в моделі здорового харчування школярів».

Цей захід об’єднав представників державного та приватного секторів, міжнародних та українських експертів для актуалізації проблеми здорового харчування з фокусом на молоко та молочні продукти.

Під час круглого столу було проаналізовано роль молока та молочних продуктів у здоровому харчуванні дітей різних вікових груп, питання доступності молокопродуктів для щоденного споживання школярами в Україні, досвід впровадження програм «Шкільне молоко» у різних країнах.

У роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства аграрної політики та продовольства, а також Українського інституту розвитку освіти, Асоціації дієтологів України та бізнес-об’єднань виробників і переробників молока.

Голова СМПУ Вадим Чагаровський

За підсумками заходу Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський зазвначив наступне: «На сьогодні в Україні немає реальної моделі забезпечення шкільним молоком наших школярів, тому асоціації домовились про спільну зустріч для доопрацювання і представлення цієї моделі, з метою її реалізації в Україні. Досить гостро постає питання фінансування даної програми, тож наразі відповідальність за це буде покладатися на територіальні громади. Держава поки залишає за собою завдання розробки норм та вимог до сировини, щоб забезпечити якість і безпечність молока для школярів».

СМПУ контролює дане питання та бере активну участь у розробці реальної програми шкільного молока в Україні.