Експерти почали підготовку пропозицій до комплексного Плану відновлення України

Розпочалися перші засідання робочих груп, створених при Національній раді з відновлення України від наслідків війни. Основним завданням груп у найближчі тижні буде аналіз поточної ситуації та розробка пропозицій до Плану відновлення та розвитку України в межах United 24.

United 24 — це глобальна ініціатива підтримки України у боротьбі проти російської агресії. Першими її компонентами стали План та Фонд відновлення України.

Для розробки Плану відновлення 21 квітня 2022 року Указом Президента України було створено консультативно-дорадчий орган – Національну раду з відновлення України від наслідків війни.

 До складу робочих груп при Нацраді увійшли народні депутати, представники Уряду, Офісу Президента, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, неурядових і міжнародних організацій, українські та міжнародні експерти. 

Головною метою Плану відновлення України є не лише відновлення знищених чи зруйнованих об’єктів, а кардинальна трансформація держави на засадах зеленої економіки. Фінансуватиметься відновлення зі спеціального Фонду, який акумулюватиме та перерозподілятиме кошти.

Сам фонд наповнюватиметься з таких джерел: допомога держав-партнерів, міжнародних фінансових організацій, міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів; заморожені, конфісковані активи РФ; внески великих міжнародних корпорацій; внески приватних осіб.

Одним із елементів фонду стане фандрейзингова онлайн-платформа United24.