ФАО планує залучити $290 млн для допомоги українським аграріям

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує залучити $290 млн, щоб підтримати українських аграріїв. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

З зазначеної суми, $150 млн планують виділити для оперативного реагування на ситуацію, а ще $138 млн хочуть вкласти у середньостроковий розвиток агросектору. Відповідне рішення прийняли на зустрічі керівництва ФАО з аграрними міністрами країн G7 і міністрами сільського господарства Молдови та Грузії.

За підрахунками ООН, термінове фінансування задовольнить потреби 800 тис. жителів сільської місцевості в Україні. Під час зустрічі аграрні міністри визначили короткострокові потреби України до 2030 року у сільському господарстві та секторі продовольства, з урахуванням її подальшого приєднання до Європейського Союзу.

Головний економіст ФАО Максімо Тореро поділився планом швидкого реагування ФАО для України у 2024 році та Стратегією розвитку ФАО для України на 2024 – 2027 роки. Ці плани передбачають підвищення конкурентоспроможності агросектору України, популяризацію комплексного управління ландшафтами для сталого сільгоспвиробництва, гармонізацію українського агросектору зі стандартами Європейського Союзу.