Географія українського експорту: які країни відкрили свої ринки для нашої продукції

Диверсифікація міжнародних ринків збуту відкриває нові можливості для розвитку вітчизняного бізнесу. Це і побудова нових виробничих потужностей, і створення нових робочих місць, і залучення інвестицій в нові технології.

За повідомленням Держпродспоживслужби, за останні 4 роки було відкрито 91 міжнародний ринок для української продукції тваринного походження.

Найбільше можливостей для збуту власної продукції за кордон мають українські виробники молочних продуктів, яєць, м’яса птиці та меду. Всі ці продукти можливо експортувати у країни ЄС, крім того:

  • молоко та молокопродукти – ще в 12 країн світу: Боснія та Герцеговина, Катар, Королівство Саудівської Аравії, Північна Македонія, Ліван, Японія, Аргентина, Лівія, Кувейт, Туреччина, Кенія та Домінікана. Згідно з даними Української асоціації аграрного експорту, у 2022 році продажі наших молокопродуктів до Євросоюзу склали $102 млн на противагу лише $7 млн у 2021 році. По ключових товарних позиціях даної групи минулого року географія збуту мала наступний вигляд: сухе і згущене молоко – Польща, Ізраїль, Нідерланди, разом 38 %; масло і молочні пасти – Польща, Молдова, Азербайджан, в підсумку 69 %; сири – Казахстан, Польща, Молдова, сумарно 85 %. Роком раніше серед головних покупців вказаних продуктів країн ЄС не було взагалі», – підрахували у УААЕ.
  • яйця та яєчні продукти – ще в 13 країн світу: Боснія та Герцеговина, Катар, Марокко, Північна Македонія, Сінгапур, Тайвань, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Королівство Саудівської Аравії, Республіка Корея, Японія, Ефіопія та Пакистан;
  • м’ясо птиці – ще в 8 країн світу: Ефіопія, Катар, Північна Македонія, Сінгапур, Об’єднані Арабські Емірати, Японія, Ліберія та Канада;
  • мед – ще в 4 країни світу: Китайська Народна Республіка, Сербія, Королівство Саудівської Аравії, Катар.