Голова наглядової ради Ічнянського молочно-консервного комбінату Ваплентин Запорощук: Законодавство щодо молока потребує оновлення

Законодавство щодо молока потребує оновлення, оскільки ми рухаємось в напрямі ЄС. Зокрема, Закон “Про молоко” повинен містити вимоги щодо якості молока, яке йде на переробку, а саме — по вмісту білків та жирності, які досі не приведені у відповідність з нормами Євросоюзу.

Друге — потрібне законодавство про сімейні ферми. В Україні панує “чорний” ринок молока від приватних домогосподарств, які реалізують сировину нелегальним виробникам молочної продукції. А це — половина сировини, що йде на переробку в Україні. Таке несортове молоко не повинно перероблятися, якщо ми йдемо в ЄС. Молоко від приватних домогосподарств має обліковуватись, його якість — контролюватись. Мова не про те, що треба вирізати домашнє поголів’я чи обкладати таких виробників податками, а про ветеринарний контроль тощо. Ліквідація “чорного” ринку підвищить самозайнятість на селі та зрівняє конкурентні позиції учасників ринку молока. Після війни будуть актуальні державні програми з підтримки тваринництва. Адже потужностей з переробки молока у нас більше, аніж якісного молока. Доречною буде виплата компенсацій таким виробникам залежно від вкладених ними інвестицій та збільшення поголів’я.