Хлібопекарські підприємства несуть збитки через високі ціни на газ

Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація «Укрхлібпром», до яких входять понад 85 підприємств галузі, звернулися до Президента України  Володимира Зеленського та Кабміну з проханням забезпечити «пільговий» газ для стабільності виробництва.

Про це повідомляє Економічна правда.

Виробники заявляють, що зростання ціни на газ, сировину та інші витрати призводять до збиткової діяльності хлібопекарських підприємств. Так за рік ціна на газ для бізнесу зросла майже вдесятеро – у січневому контракті вона сягнула 52 тисяч гривень за тисячу кубів.

За таких умов частина хлібопекарів почала працювати собі у збиток, а у січні через збільшення витрат на газ деяким підприємствам може не вистачити коштів на заробітну плату.

Ціни на продукцію підприємства також не можуть підняти, адже вони зафіксовані контрактами з рітейлерами на певний час.

«Такий стан речей найближчим часом невідворотно спровокує перебої в виробництві хліба та його постачанні в заклади торгівлі, неминуче виникнення соціальної напруги в суспільстві та інших негативних наслідків економічного та соціального характеру”, – йдеться у листі до керівництва країни.

Асоціації просять уряд втрутитися у ситуацію та виділити хлібопекарським підприємствам частину «пільгового» газу, або надавати цільову фінансову допомогу.