Імпорт молочної продукції продовжує зростати: як захистити вітчизняного виробника

В Україну з початку 2021 року імпортували 88,6 тисяч тонн молочної продукції: е на 18% більше, ніж за такий самий період 2020-го. Найбільше продукції ввезли з Польщі (38,5 тисяч тонн), Німеччини (15,2 тисяч тонн) та Білорусі (10,2 тисяч тонн), повідомляє OBOZREVATEL.

 Імпортувати молочки стали більше по всіх позиціях, крім масла:

  • Молоко та вершки не згущені (12 тис. т; +13%);
  • Сири (43,8 тис. т; +15%);
  • Молоко та вершки згущені (6,6 тис. т; +24%);
  • Маслянка, коагульоване молоко та вершки (11,2 тис. т; +39%);
  • Молочна сироватка (6,9 тис. т; +73%);
  • Масло вершкове (8,1 тис. т; -13%).

Зростання імпортної молочки в країну, насамперед, відбувається через скорочення поголів’я корів та збільшення внутрішніх цін на сировину.

Ситуацію також погіршує дефіцит обігових коштів на виробництвах та затримка розрахунків підприємствами торгівлі вітчизняним виробникам за поставлені товари.

Як зазначає виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур, через відсутність Закону про торгівлю продуктами харчування, який мав би регулювати взаємовідносини між постачальниками і торгівельними мережами, по суті, торгівля фінансує імпорт за рахунок українського виробника.

 «Ситуація критична. Тому саме зараз вкрай необхідним є прийняття Верховною Радою такого Закону, який би дозволив на державному рівні вирішити питання захисту і створення конкурентних умов для постачальників продуктів харчування» – вважає Арсен Дідур.