Імпорт сиру в Україну знову почав зростати

По закінченні свят активність продажів сиру очікувано йдк на спад, але на ціні вітчизняних сирів це не відображається: нижчими вони не стають.

Про це пише Інфагро.

Більше того, деякі вітчизняні виробники збільшують ціну, незважаючи на і так досить високу рентабельність.

Експортні ціни виробникам доводиться суттєво знижувати або й взагалі відмовлятися від зовнішніх продажів, зокрема, через те, що європейські сири можна купити дешевше. Тому від поставок в ЄС українські виробники сиру ймовірно будуть відмовлятися, залишаючи за собою традиційні ринки збуту в Казахстані чи Молдові. Тобто експорт сиру суттєво впаде: вже в грудні він знизився більш ніж вдвічі.

В цілому за рік, за рахунок налагодження поставок в ЄС експорт напівтвердого сиру зріс майже на 70% до 7,7 тис. т. Це рекордний обсяг з 2014 року, коли Україна ще експортувала товар в рф.

Торік на деякий час встановилося суттєве скорочення імпорту сиру і зниження його конкурентоспроможності на нашому ринку. Сичужних сирів (твердих, напівтвердих, білих) було завезено на 37% менше, ніж у 2021 році.

На думку фахівців, не виключено, що цьогоріч імпорт сиру збільшиться. Починаючи з жовтня обсяги імпорту сиру почали зростати. Товар в Європі суттєво подешевшав, а вітчизняні сировари ціни на свій товар не зменшують. Мережам знову значно вигідніше купувати європейські сири.