У вересні 2023 року середнє значення Індексу продовольчих цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) практично не змінилося порівняно зі значенням за серпень і склало 121,5 пункту: зростання індексів цін на цукор та зернові було компенсоване зниженням індексів цін на олії, молочну продукцію та м’ясо . На даному рівні значення індексу виявилося на 14,6 пункту (10,7 відсотка) нижче за відповідний рівень минулого року і на 38,3 пункту (24,0 відсотка) нижче за його рекордне значення, зафіксоване в березні 2022 року.
Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО у вересні склало 108,6 пункту, що на 2,6 пункту (2,3 відсотка) нижче за його серпневий рівень; таким чином, цей показник продовжив знижуватися дев’ятий місяць поспіль, скоротившись на 34,1 пункту (23,9 відсотка) порівняно з відповідним періодом минулого року.
У вересні знизилися світові ціни на всі види молочної продукції головним чином під впливом млявого імпортного попиту за спотовими контрактами та контрактами з короткими термінами поставок на тлі наявності значних запасів у провідних регіонах-виробниках, незважаючи на те, що ближче до кінця місяця було зафіксовано збільшення попиту на деякі види молочної продукції у країнах Південно-Східної Азії. Крім того, падінню світових цін на молочну продукцію сприяли збільшення експортної пропозиції до Нової Зеландії з початком нового виробничого сезону, обмежений внутрішній попит у Європейському союзі та вплив ослаблення євро щодо долара США.