Індекс продовольчих цін ФАО знизився під впливом світових цін на зернові, рослинні олії та цукор

Показник світових цін на продовольчі товари продовжив незначне зниження, яке спостерігається третій місяць поспіль, йдеться у доповіді, опублікованій Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО).

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, у червні Індекс цін ФАО на молочну продукцію склав 149,8 пункта, що на 4,1 відсотка вище за травневий показник і на 24,9 відсотка вище за рівень червня 2021 року. У червні подорожчали усі види молочної продукції. Найбільше зросли ціни на сир, що головним чином стало наслідком різкого підвищення попиту з боку імпортерів на спотові поставки на тлі побоювань зіткнутися з дефіцитом сиру до кінця року. Світові ціни на сухе молоко зросли під впливом активного імпортного попиту та обмеженої, як і раніше, пропозиції.

За оцінками ФАО, 46 країн, зокрема 33 країни Африки, 10 країн Азії, дві країни Латинської Америки та Карибського басейну та одна країна Європи, потребують зовнішньої продовольчої допомоги, згідно з останнім звітом «Прогнози врожаю та продовольча ситуація», опублікованим Глобальною системою інформації та раннього попередження (GIEWS) ФАО. У цей список було включено Україну, де війна призвела до появи значної кількості переміщених осіб, і Шрі-Ланку, яка зіткнулася з багатоплановою кризою, що спровокувала зростання цін і гострий дефіцит товарів першої необхідності.