Канада на рік скасувала мита на українські товари

Канада до 9 червня 2024 року скасувала мита на ввезення товарів з України. Про це сказано в повідомленні уряду Канади.

“Канада продовжує рішуче засуджувати жорстоке та незаконне вторгнення росії в Україну. Канада продовжить підтримувати економічну стійкість України та солідаризуватися з народом України, який бореться за своє життя, свій суверенітет і демократію. Неспровокована атака росії мала значний вплив на економіку України та її здатність експортувати товари в інші країни”, — зазначили в уряді Канади. 

Незважаючи на те, що більшість товарів з України ввозяться до Канади без сплати мита відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною, мита все ще застосовуються до певних товарів. 
З 2019 по 2021 рік український експорт до Канади становив у середньому $170,8 млн на рік, і Канада зібрала близько $2,6 млн мита з цих товарів. Скасувавши тарифи на один рік, Канада продовжить підтримувати економіку України, забезпечивши можливість безмитного ввезення українських товарів до Канади. 

Запропонований захід набуде чинності після схвалення. Тоді Агентство прикордонних служб Канади видає митне повідомлення з детальним описом того, як імпортери можуть вимагати звільнення відповідно до наказу про звільнення.