Комітет Європарламенту погодив продовження скасування мит для України

Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту погодив продовження скасування ввізних мит ЄС на український експорт терміном ще на один рік.

Про це повідомляє пресслужба Європейського парламенту.

Члени Комітету з міжнародної торгівлі схвалили пропозицію щодо відновлення припинення дії імпортних мит, антидемпінгових мит та захисних заходів щодо українського експорту до Європейського Союзу ще на рік на тлі агресивної війни росії, яка обмежує можливості України у торгівлі з рештою світу.

Призупинення тарифів поширюється на фрукти та овочі, на які поширюється система вхідних цін, а також на сільськогосподарську продукцію та перероблену агропродукцію, на яку поширюються тарифні квоти. Промислові товари оподатковуються нульовим митом з 1 січня 2023 року відповідно до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, тому вони не включені до нової пропозиції.

Планується, що проект звіту буде винесено на голосування всіма депутатами Європарламенту на пленарному засіданні 8-11 травня. Захід буде застосовуватися наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

У травні 2022 року Європейський парламент підтримав скасування на один рік імпортного мита ЄС на весь український експорт, щоб підтримати економіку країни.