Цьогорічна виставка BIOFACH у Нюрнберзі стала чудовою платформою для українських молочних компаній, які відвідали її, щоб ознайомитися з останніми тенденціями та інноваціями органічного сектору. Серед учасників – компанії “Фірма “Фавор”, “Радивилів молоко” та Комбінат «Придніпровський» (“Злагода”).
Особливо хочеться відзначити компанію “Органік мілк”, яка представила свою продукцію на стенді. Це чудовий приклад прагнення українських виробників органічної продукції ознайомити зі своєю продукцією європейського споживача.
Для інших компаній “Фірма “Фавор”, “Радивилів молоко” та Комбінат «Придніпровський» (“Злагода”) участь у BIOFACH стала чудовою можливістю дослідити новинки та інновації органічного сектору. Адже саме тут можна зрозуміти тенденції розвитку органічного сектору в найближчі роки.
Участь у виставці відбулася за підтримки Програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього бізнесу», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини та виконується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
В Європі органічний сектор зараз переживає справжній бум, тому участь у BIOFACH – це чудова можливість для українських виробників не тільки ознайомитися з трендами, але й налагодити контакти з потенційними партнерами та клієнтами.
Окрім виставки, представники українських підприємств також відвідали конференцію «Органічний сектор України на шляху до ЄС: виклики, можливості та повоєнна стійкість», де обговорили з колегами з Європи перспективи експорту продукції до ЄС та потреби європейських споживачів.
На конференції було піднято важливі питання. Гармонізація українського законодавства з європейським є критично важливим кроком на шляху до інтеграції. Очікується прийняття оновленого органічного законодавства до вересня поточного року. Повна інтеграція українського органічного сектору до ЄС є стратегічно важливою метою. Це відкриє нові ринки для української продукції та сприятиме підвищенню її конкурентоспроможності.
Органічний сектор України вже зараз демонструє готовність до інтеграції з ЄС.
Разом з тим ми всі розуміємо що 2025 рік характеризується високою мірою непередбачуваності через вплив політичних та кліматичних факторів. До того ж зараз в ЄС гостро стоїть питання – як поєднати політику сталого розвитку довкілля з економічною доцільністю для виробників? Входження України до спільного ринку може вирішити проблему балансу між екологічними та економічними інтересами. Органічне виробництво може стати ключовим фактором успішної інтеграції України до ЄС. Україна має потенціал стати інноваційним центром органічного виробництва не тільки для Європи, але й для всього світу.
Впевнені, що участь у BIOFACH та конференції стане для українських молочних компаній важливим кроком на шляху до розширення експортних можливостей та зміцнення позицій на європейському ринку.