Країни G7 підтримають агросектор України

Країни G7 мають намір підтримувати сільськогосподарський сектор України та домагатися відновлення транспортування українського агроекспорту морськими шляхами.

Про це йдеться у заяві G7 про глобальну продовольчу безпеку, оприлюдненій в останній день роботи саміту Групи, повідомляє Укрінформ.

Глави держав і урядів G7 знову закликали росію без жодних умов припинити блокаду українських чорноморських портів, знищення ключової портової та транспортної інфраструктури, зернових сховищ і терміналів, а також незаконне привласнення сільськогосподарської продукції та обладнання в Україні, припинити будь-яку діяльність, яка перешкоджає українському виробництву та експорту харчів.

«Це можна оцінити лише як геополітично вмотивовану атаку на глобальну продовольчу безпеку. Ми активізуємо наші зусилля, щоб допомогти Україні продовжувати виробляти сільськогосподарську продукцію перед наступним сезоном збирання врожаю та зобов’язуємось підтримувати українських фермерів у отриманні доступу до основних сільськогосподарських продуктів та ветеринарних препаратів. Ми рішуче підтримуємо Україну у відновленні експорту сільськогосподарської продукції на світові ринки, а також намагання ООН відкрити безпечний морський коридор через Чорне море», – йдеться у заяві.

У документі також зафіксовані наміри активізувати зусилля щодо створення альтернативних маршрутів, які ґрунтуються на основі ініціативи ЄС «Міст солідарності».

Окрім того, країни G7 будуть співпрацювати з відповідними відомствами і партнерами щодо встановлення походження імпорту зерна з метою виявлення незаконно вилученої української продукції та стримування росії від продовження незаконного захоплення.

Глави держав і урядів також закликали росію скасувати заходи, які перешкоджають експорту російського зерна та добрив.