Саме цій проблемі був присвячений Всеукраїнський молочний форум -2021, який відбувся за ініціативи Спілки молочних підприємств України.
У заході взяли участь представники органів державного управління, зокрема, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко, а також представники молочного бізнесу, громадських асоціацій виробників молока, науковці та експерти.
Відкриваючи захід, голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський наголосив на тому, що форум покликаний об’єднати спільні зусилля для привернення уваги державних інституцій до проблем молочної галузі з метою створення конкурентних умов для розвитку вітчизняної молокопереробної галузі.
Адже, незважаючи на те, світове виробництво молока зростає, в Україні, на жаль, ситуація є протилежною – тут воно щороку знижується.
Нині маємо стрімке зниження поголів’я корів, дефіцит молочної сировини, скорочення виробництва молокопродуктів, закриття переробних підприємств, засилля імпорту. Українські виробники знаходяться в нерівних умовах з виробниками молока європейських країн. Тому фактично вітчизняна молочна галузь конкурує не з підприємствами, а з тією державною підтримкою виробників і переробників молока, яка існує в Євросоюзі.
І це далеко не повний перелік тих питань, які неможливо вирішити без комплексного підходу органів державної влади.
З цим погодився заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. За його словами, у 2022 році буде зроблено акцент на бюджетній підтримці молокопереробки, на чому неодноразово наголошувала Спілка молочних підприємств України.
Також Міністерство підтримало пропозицію СМПУ щодо виокремлення бюджетної підтримки інвестиційної діяльності молокопереробних підприємств в бюджетній програмі часткової компенсації вартості будівництва або реконструкції тваринницьких об‘єктів та об‘єктів з переробки сільгосппродукції.
Учасники форуму піднімали питання проблем та перспектив розширення бази молочної сировини, боротьби з підробною та фальсифікованою продукцією, розробки концепції лобіювання державної підтримки молокопереробної галузі, сучасного виробничого устаткування та технологій тощо.
Підбиваючи підсумки, Вадим Чагаровський відзначив, що участь Спілки молочних підприємств України у вирішенні кризи полягатиме, перш за все, в об’єднанні ключових гравців та лобіювання інтересів галузі, налагодженні стосунків з ключовими державними та громадськими організаціями, розробці проекту Програми розвитку молочного скотарства та молокопереробної галузі (2022-2030 рр.).
