Леонід Тулуш про виробництво молока та молочний експорт

Леонід Тулуш, керівник експертно-аналітичного відділу Спілки молочних підприємств України, виступив в ефірі телепрограми Суспільне. Студія, та, відповідаючи на запитання ведучої, стисло охарактеризував поточний стан молочної галузі України.

Зокрема, коментуючи тему сучасного стану молочного скотарства, експерт відмітив стрімке зниження обсягів виробництва молока в Україні та зміну його структури внаслідок збільшення обсягів діяльності високотоварних молочних ферм. Рентабельність останніх зараз знаходиться на високому рівні, що робить діяльність з розведення корів економічно досить привабливою. Разом із тим, постійне зниження поголів’я корів у господарств населення не компенсується належним зростанням обсягів виробництва у індустріальному сегменті ринку. Внаслідок цього, падіння обсягів виробництва молока в Україні у найближчі роки, очевидно, продовжиться. Експерт також відмітив, що молочне скотарство – не сама приваблива галузь для інвестицій через тривалий період окупності та значний рівень інвестиційних витрат та операційних ризиків, внаслідок чого вона потребує реалізації заходів державної стимулювання інвестиційної активності.

Що стосується експорту молочної продукції, було проаналізовано причини коливань його обсягів, окреслено наявні проблеми у цій сфері, які потребують свого врегулювання.