Мінагро: дефіциту яєць, курятини, молока та овочів не буде

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький запевняє, що дефіциту на курячі яйця, м’ясо птиці, молоко та овочі на внутрішньому ринку України внаслідок російського вторгнення не прогнозується.

Про це він заявив у ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє Економічна правда.

Що стосується загибелі 4 мільйонів курей на птахофабриці “Чорнобаївська” агрохолдингу “Укрлендфармінг”, то, за словами заступника міністра, до повномасштабного вторгнення Росії Україна експортувала до 40% яєць.

“У разі знищення цих об’єктів ми перш за все говоримо про скорочення експорту, але дефіциту на внутрішньому ринку не буде.

Аналогічна ситуація з м’ясом птиці або виробництвом молока: ті втрати, які зазнали, можуть становити до 10-15%, і це, перш за все, стосується скорочення експорту, але не викличе дефіциту на внутрішньому ринку”, – заявив Висоцький.

Він також зазначив, що цього року на заході та в центрі України буде збільшено площі під овочі, що входять до базового борщового набору – капуста, морква, буряк, картопля.

“Це дозволить перекрити часткове зменшення виробництва на Півдні та Сході для того, щоб усіх українців забезпечити відповідною овочевою продукцією”, – наголосив він.