Мінагрополітики підтримує ініціативи СМПУ щодо посилення державної підтримки розвитку молочної галузі

Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у своєму виступі на Всеукраїнському молочному форумі, організованому Спілкою молочних підприємств України 24 листопада 2021 року в м. Києві.

          На думку Тараса Висоцького, нині певну надію на майбутнє молочної галузі в Україні дає зупинка падіння поголів’я корів у промисловому секторі та збільшення попиту на закупівлю племінного поголів’я корів. Так, цього року попит на участь у програмі часткової компенсації вартості закуплених племінних корів (телиць, ембріонів) вдвічі перевищив заплановані на цей рік у держбюджеті обсяги фінансування за даним напрямом бюджетної підтримки розвитку тваринництва.

«Приємно, що в Україні відновлюються тваринницькі комплекси – в цьому є позитив. Те ж саме стосується збільшення продуктивності племінного поголів’я» – зазначив посадовець.

За словами першого заступника Міністра, нині спостерігаються позитивні зрушення у напрямку будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів: якщо декілька років поспіль залишок невибраних бюджетних коштів, виділених на компенсацію частини вартості збудованих/реконструйованих тваринницьких об’єктів, спрямовувався на фінансування інших напрямів державної підтримки розвитку тваринництва, то цьогоріч, за попередніми підсумками, попит за даним напрямом  підтримки майже втричі перевищує запланований. Враховуючи це, Міністерством будуть вишукуватися можливості для максимальної підтримки реконструкції та капітального будівництва тваринницьких комплексів вже в цьому році.

«Спільно зі Спілкою молочних підприємств України ми пропрацьовували першочергові кроки щодо реформування державної фінансової підтримки розвитку молочної галузі у 2022-2023 році. Вирішили, що необхідно зробити більший фокус бюджетної підтримки на стимулюванні інвестиційних процесів у молокопереробці. Ми про це вже рік говоримо, але наразі це вже вирішено і прокомуніковано сектором на засіданнях відповідних Робочих груп з питань удосконалення державної підтримки розвитку сільського господарства при Міністерстві. Причому бюджетна підтримка буде надаватись як у випадках будівництва нових молокопереробних потужностей, так і при здійсненні відновлення чи реконструкції виробництва молокопродуктів», – наголосив Тарас Висоцький.

Він повідомив, що пропозиція Спілки молочних підприємств України щодо відокремлення обсягів державної підтримки інвестиційної діяльності молокопереробних підприємств в рамках функціонування бюджетної програми часткової компенсації вартості будівництва або реконструкції тваринницьких об’єктів та об’єктів з переробки сільгосппродукції, підтримана Мінагрополітики. Наступний крок – захист цього напряму на засіданні профільного аграрного комітету Верховної Ради України після остаточного прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».