МІНЕКОНОМІКИ ПОПЕРЕДНЬО ОЦІНЮЄ ПАДІННЯ ВВП В 2022 РОЦІ НА РІВНІ 30,4%

Через повномасштабну агресію росії 2022 рік став найскладнішим роком для української економіки. Попередня оцінка падіння ВВП за даними Міністерства економіки складає 30,4%.

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 6 січня.

«Попри такий суттєвий спад — це краще, ніж усі наші попередні прогнози. Коли росія почала терористичні обстріли нашої критичної інфраструктури, то були значні побоювання, що економіка може впасти на 35-40%. Цього не сталося», — наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що силам ППО вдалося збити більшість російських ракет, а енергетики змогли втримати нашу енергосистему єдиною. Уряд зі свого боку вів роботу з партнерами щодо отримання партій генераторів, трансформаторів та іншого обладнання, необхідного для ремонтів мереж.

Також, за словами Глави Уряду, неймовірну адаптивність вкотре показав український бізнес. Було завезено майже 670 тисяч генераторів різної потужності. Як відзначив Прем’єр-міністр, Уряд своєю чергою запровадив нульове розмитнення для невеликих генераторів, а також дав можливість бізнесу отримати кредит на такі генератори під 0% до 5 років.