Міністр агрополітики відвідав Ічнянський молочно-консервний комбінат

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль перебував з робочою поїздкою на Чернігівщині.

Під час поїздки міністр зустрівся з місцевими аграріями і фермерами, а також провів нараду щодо розвитку агросектору, в якій також взяли участь голова Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус, представники місцевих бізнес-асоціацій та науковці.

«У нас є великий потенціал у сільському господарстві. Україна вже входить у п’ятірку найтехнологічніших агрокраїн. Аграрії навчилися оперувати складними системами, довели свою стійкість і любов до рідної землі. Тому в них велике майбутнє», – наголосив Віталій Коваль.

Міністр підкреслив: важливо чути голос аграрної галузі на місцях, їхні потреби та пропозиції. І розуміти відмінності, адже проблеми чернігівських фермерів відрізняються від проблем, до прикладу, їхніх львівських колег. Кожен регіон має свою особливість.

Окремо Міністр зупинився на розвитку глибинної переробки агропродукції.

«Закінчився час, коли маємо лише експортувати сировину. Сьогодні необхідно перетворити те, що вирощено в Україні, у високомаржинальний продукт і продавати його з високою доданою вартістю. Щороку ми разом повинні піднімати вартість тонни експорту», – підкреслив Віталій Коваль.

Також він зазначив, що ще одне спільне завдання – євроінтеграція. Міністр висловив впевненість, що світова спільнота готова допомагати Україні, але їм просто потрібно більше зрозуміти українців.

Крім того, Віталій Коваль закликав підприємців формувати державні та регіональні освітні замовлення, щоб навчати тих спеціалістів, які потрібні ринку. Адже трикутник «бізнес-влада-університет» – це важлива складова для розвитку аграрної галузі.

Спілка молочних підприємств України підтримує оголошену під час робочого візиту позицію міністра про те, що важливо формувати плани не лише на рік, а мати довгострокові програми. Адже аграріям для розвитку бізнесу важлива сталість державної підтримки.

Тикож під час робочої поїздки посадовець відвідав Ічнянський молочно-консервний комбінат, де Валентин Запорощук, директор заводу, та Арсен Дідур, виконавчий директор СМПУ, ознайомили його з особливостями молокопереробки і продемонстрували потенціал молочного сектору для формування державної політики та забезпечення сталого розвитку.

“Відвідав підприємство і поспілкувався з керівництвом. Попри війну, комбінат не зупинився. Наразі тут працює близько 300 людей. А середня зарплата на підприємстві – понад 19 тис. грн. За минулий рік вони сплатили 28,7 млн грн до бюджетів різних рівнів.

У планах на наступний рік – запуск заводу по виробленню кисломолочного сиру (300 тонн на місяць), для будівництва якого залучили 150 млн грн державних коштів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». А також будівництво ферми на 4000 голів ВРХ.

Сьогодні підприємство експортує свою продукцію в країни Азії, Африки, Америки та Європи. Лише за 9 місяців цього року ця кількість склала 3,3 тис. тонн.

Мінагрополітики підтримує експорторієнтованість українських переробників, оскільки один із наших пріоритетів – відкриття нових ринків для вітчизняної продукції. А в керівництва «Ічнянського молочно-консервного комбінату» вже є відповідний досвід, яким вони можуть поділитися зі своїми колегами” – зазначив Міністр агрополітики на своїй сторінці у Facebook.