Молочка, риба м’ясо: зберігаємо безпечно

У наших домівках нині часто немає світла і холодильник не працює. Є кілька лайфхаків, як тоді зберігати продукти і як трохи продовжити їх термін придатності.

Молоко, сметана, йогурти та сир

Прокип’ятіть молоко та перелийте його у сухі чисті банки. Це продовжить термін зберігання на кілька днів. Сир, сметану та йогурти також перемістить у банки, а потім покладіть їх у воду. За можливості зберігайте їх у прохолодному місці.

Масло

Огорніть його пергаментним папером, покладіть у контейнер чи банку, залийте холодною підсоленою водою, накрийте тарілкою та поставте зверху важкий предмет. Зберігайте масло надворі або у іншому прохолодному місці.

М’ясо

Приготуйте сольовий розчин: на 500 мл води 10 ст. л. солі. Помістіть м’ясо у каструлю чи контейнер та залийте соляною сумішшю. Перед приготуванням м’ясо варто вимочити у воді, щоб позбутися зайвої солі.

Якщо на дворі температура нижче нуля, огорніть шматки м’яса пергаментним папером та рушником, щільно складіть у каструлю та виставте на вулицю.

Риба

Очистіть рибу від луски, нутрощів та приберіть зябра. Помийте та добре висушіть паперовим рушником. Складіть рибу у металеву ємність та добре засипте сіллю. Перш ніж готувати таку рибу, замочіть її у воді, щоб позбутися солі. Таку рибу можна смажити чи засушити.

Фрукти та овочі

Для них завжди діє одне правило: зберігайте у темному та прохолодному місці.

Якщо помічаєте ознаки псування, спробуйте продовжити їм термін придатності. З фруктів та ягід зваріть компот чи варення. Овочі законсервуйте чи заквасьте.

Зелень

Помістіть зелень у ємність з водою, верхню частину замотайте вологим рушником та зберігайте у прохолодному місці.

Інший спосіб – висушити зелень. Її можна додавати у інші страви у вигляді приправи. Для цього мілко подрібніть і висушіть зелень в темному місці.