Молочний експорт скорочується, імпорт зростає

Третій квартал поспіль обсяги експорту української молочної продукції скорочуються: з рекордних 96 у III кварталі 2022 року вони впали до 46 млн доларів у II кварталі року поточного, тобто більш ніж удвічі. Це значно ускладнює і без того непрості умови, в яких зараз працює молочна галузь країни.

Водночас імпорт молочної продукції зростає. У II кварталі в країну було завезено на 16% більше продукції, ніж у IV кварталі 2022 року. Таким чином – зараз Україна імпортує у 1.5 рази більше молочної продукції, ніж експортує.

Компаніям, що експортують молочні продукти, є чим торгувати. Склади продовжують заповнюватися маслом, сухим молоком, сирами, сухою сироваткою. Але є ряд як внутрішніх, так і міжнародних чинників, які негативно впливають на торгівлю, і з якими компаніям важко впоратися самостійно.

Спілка молочних підприємств України попереджає, що в наступному кварталі ситуація може ще більше загостритися і закликає Мінагрополітики та Мінекономіки звернути увагу на цю проблему та активізувати зусилля для покращення умов зовнішньої торгівлі молочною продукцією. СМПУ та компанії-експортери підтримають всі пропозиції урядовців, які сприятимуть збільшенню молочного експорту.